Archive for Czerwiec 2010

Problemy z JavaDoc pod NetBeans’em

Natknąłem się dzisiaj na ciekawy problem. Otóż, chciałem do JavaDoc‚a opisywanej przeze mnie klasy dodać obrazek. Niby nic niezwykłego, bo podobno wystarczy dodać katalog doc-files w pakiecie z klasą, wrzucić tam obrazek, a w JavaDoc‚u wpisać coś a’la:

Zrobiłem więc jak kazali i odpaliłem generowanie JavaDoc‚a wybierając z menu NetBeans‚a Run -> Generate JavaDoc. I co? I nic. No, może nie do końca. Wszakże dokumentacja została wygenerowana, jednak zamiast obrazka, była ikona mówiąca, że nie znaleziono grafiki wskazywanej przez adres znacznika <img>. Adres według mnie wskazywał gdzie trzeba, więc przyjrzałem się strukturze katalogów dokumentacji. Okazało się, że katalog doc-files w ogóle nie został skopiowany. Nie zauważyłem również, aby ustawienia projektu (Build -> Documenting) zawierały jakieś ciekawe opcje, którymi mógłbym włączyć kopiowanie doc-files. Jak zwykle w takich sytuacjach skorzystałem z pomocy Google, aby upewnić się, że czynności które wykonałem, wykonałem prawidłowo. Continue reading ‘Problemy z JavaDoc pod NetBeans’em’ »

Rosyjska ruletka dla geek’ów ;)

Dzisiaj temat Unix‚owy, czyli coś dla administratorów pragnących poczuć dreszczyk emocji:

Uwaga: jeśli nie wiesz co może zrobić to polecenie, to go nie wykonuj, gdyż możesz utracić wszystkie swoje dane!

Pobieranie numeru wersji implementacji z pliku Manifestu

Jak obiecałem już jakiś czas temu, pokażę w jaki sposób można pobrać numer wersji, który umieściłem w pliku MANIFEST.MF pod atrybutem Implementation-Version. Wcześniej jednak, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na listę wszystkich dostępnych atrybutów oraz specyfikację klasy Package, z której będę korzystać.

W czasie lektury zwróciliście zapewne uwagę na zbieżność nazw niektórych atrybutów z nazwami metod klasy Package. Zbieżność ta w żadnym razie nie jest przypadkowa. I tak oto, do wyciągnięcia wartości atrybutu Implementation-Version posłuży nam metoda Package#getImplementationVersion().

Poniższy kod pokazuje, jak może wyglądać metoda zwracająca numer wersji naszej implementacji:

Należy zawsze pamiętać, aby pobierać wartości atrybutów pliku Manifestu za pośrednictwem klasy znajdującej się w tym samym pliku Jar co plik Manifest z którego chcemy pobierać te wartości!

Voila!Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Naprawianie starych błędów, czyli wątek o Swingu

Jeśli nie wiesz, czym dokładnie jest Event Dispatch Thread polecam artykuł Threads and Swing. Daje on niejakie pojęcie o tym co, gdzie, jak i dlaczego działa w Swing‚u tak, a nie inaczej.

Jeśli wiesz już o co chodzi z EDT i rozumiesz, jakie problemy może powodować zmienianie GUI z poziomu wątku innego niż EDT, możesz chcieć zapoznać się z opisem projektu swinghelper opublikowanego na łamach serwisu java.net, a w szczególności z działem Debugging and testing.

Continue reading ‘Naprawianie starych błędów, czyli wątek o Swingu’ »